Tinklalapių kūrimas

Ką reiškia trumpinys www? Tai yra „pasaulinis tinklas“ (ang. world wide web). Žmonės neretai įpratę šį trumpinį naudoti apibūdinant jį kaip patį internetinį tinklapį. Tai yra visai normalu, nes nuo senų laikų visi įpratę, jog kiekvienas internetinės svetainės adresas prasideda šiomis trimis raidėmis. Norėdami įkurti „www“ adresą, turėtumėte nusipirkti Jums patinkantį domeną (internetinio tinklapio adreso pavadinimą), nors šiai dienai labai didelė dalis domenų yra užimti, jie arba jau rezervuoti, arba parduodami trečiųjų asmenų. Skirtumo iš kur jį pirksite iš esmės nėra, svarbiausia puslapį talpinti lietuviškame serveryje (jeigu jūsų lankytojų auditorija bus pagrinde lietuviai), kadangi tokiu atveju puslapio užsikrovimo sparta yra didesnė.

tinklapiu kurimas

Jau turėdami savo internetinį adresą ir serverį turėtumėte pradėti galvoti apie tai, kaip atrodys Jūsų puslapis, tam turėtumėte pasirinkti vieną iš kelių būdų: pirmasis lengvas ir pigus, bet ne unikalus, antrasis individualus puslapis, kuriam reikalingi dizaineriai ir programuotojai. Pasirinkus pirmąjį jums reikėtų susirasti TVS (turinio valdymo sistemą), kuri atitiktų Jūsų poreikius, dažniausiai su jomis yra siūlomi įvairūs šablonai, kurie yra nemokami, bet dažnai to neužtenka norint susikurti gerą, kokybišką tinklapį. Plačiau aprašysiu antrajį būdą.

www kurimas

Sukurti unikaliam tinklapiui reikalingas unikalus dizainas, todėl Jums reikalingas dizaineris galintis sukurti tinklapį pagal tai, ką Jūs norite matyti jame, atkreipti dėmesį į spalvų paletę, jeigu turite firminį stilių, prisitaikyti prie jo spalvų ir t.t. Tokiu būdu Jūs galėsite matyti puslapio išvaizdos, išdėstymo progresą ir be problemų derindami su dizaineriu sutvarkysite visas smulkmenas. Turėdami prieš akis dizainą, kuriam Jūsų nuomone nieko nebetrūksta ir įsivaizduojate kaip jis funkcionuos, paliekate darbą programuotojams, jie tą dizainą karpo ir dėlioja taip, kad jis turėtų tvarką, mygtukus, vietas tekstams, paveikslėliams, kontaktams ir panašiai. Jeigu puslapis nesudėtingas, jis turėtų būti sukurtas ne ilgiau nei per mėnesį laiko, jeigu jame yra ypatingų funkcinių detalių, kaip kokie nors skaičiuotuvai, užklausų formos ar kiti, sudėtingesni dalykėliai, tinklapio kūrimo procesas užtruktų ilgiau. Bet pasirinkus lengvesnį tinklapio kūrimo būdą, labai mažai šansų, kad galėsite individualizuoti savo tinklapio veikimą.
Baigus programuoti tinklapį, jis turėtų būti talpinamas Jūsų pasirinktame domene, tuo taip pat gali pasirūpinti programuotojas atlikęs visas programavimo paslaugas. Jam tereiks turėti prisijungimus prie serverio ir valdymo panelės, kuriuos gausite po domeno pirkimo, jo registracijos. Atrodo gana paprasta, bet sumoje tai yra ilgas ir kruopštus darbas, reikalaujantis nemažai atsakomybės
.