Svetainių kūrimas

Turbūt šiems laikams turėti internetinę svetainę yra tiek pat svarbu kaip ir turėti vizitinę kortelę, savo firminį logotipą. Greičiausiai jau niekas nebeklausia „Ar turite internetinę svetainę?“, o iškart prašo jos adreso. Svetainės kurimas yra gana individualus ir nemažą laiko dalį trunkantis procesas, kadangi turi būti suderinta daug įvairių detalių. Pirmoje vietoje reikia apsispręsti ar tai bus reprezentacinė svetainė, ar internetinė parduotuvė , ar talpinsite kažką panašaus į blog’ą, naujienas, straipsnius.

Sekantis žingsnis – jūsų firminio stiliaus apipavidalinimas. Jeigu jau turite logotipą, savo firmines spalvas, galite pradėti dizaino dar

bus. Dažniausiai dizainas kuriamas atsižvelgiant į logotipo formas, spalvas bei kita. Visa tai turi būti suderinta, norint pasiekti maksimalų efektą.

svetainių kūrimas

Trečioji pakopa – kai jau turime tinklapio dizainą, čia užsakovas nebeturi įsikišti, vyksta dizaino karpymo darbai, kurių metu paveikslėlyje buvęs dizainas tampa įvairiomis svetainės dalimis: mygtukais, antraštėmis, turinio langais ir pan. Po šio žingsnio galima matyti kaip atrodys iššokančios lentelės, paveikslėlių galerijos ir visa kita. Tik reikia atkreipti dėmesį į tai, jog pats tinklapis, kaip turintis pilnai funkcionuoti, dar tikrai neveiks.

Bene paskutinė svetainės kūrimo dalis yra programavimas, kur atliekami sudėtingi darbai, siekiant padaryti svetainę pilnai funkcionuojančią. Čia užsakovas gali tarti savo žodį stebėdamas visus veikimo principus ir pateikdamas savo pastabas.

Visų šių žingsnių tvarka tik labai išskirtinais atvejais gali būti sudarkyta ir daryta „ne nuo to galo“. Ir kitas svarbus aspektas, užbaigus vieną žingsnį ir pradėjus kitą – nevalia sugrįžti atgal, kadangi tiek laiko, tiek darbo sąnaudų atžvilgiu tai yra labai sudėtinga ir brangu. Visuomet geriau pagalvoti apie galimus, reikiamus pakitimus iš anksto.