Logotipai

Logotipas, tai grafinis ženklas, kuris dažniausiai susideda iš teksto ir ikonos, arba tiesiog tik tekstas ar ikona. Logotipo kūrimas yra sudėtingas procesas reikalaujantis įsigilinti į veiklos, kuriai

Logotipo pavyzdys

kuriamas ženklas sritį, charakterį, jos kuriamą įvaizdį. Kažkokių konkrečių apribojimų logotipams nėra, jo paskirtis panaši kaip ir veiklos šūkio, trumpai ir aiškiai išreikšti save.

Logotipui kurti naudojamos Corel Draw, Adobe Illustrator ar kitos vektorinės grafikos programos. Prieš kurdami logotipą būtinai pasidomėkite ar žmogus kuriantis logotipą, tai atlieka kaip priklauso, logotipas bus vektorinis. Pagalvosite kam to reikia? Vektorinė grafika leidžia Jūsų logotipo mąstelį keisti iki begalybės, pavyzdžiui jį galėsite naudoti tiek ant vizitinės kortelės, tiek ant dešimtaukščio namo sienos neprarandant logotipo kokybės, jis „neišsibarsto“ į pikselius (taškus).

Logotipai gali būti kelių tipų: minimalistiniai, 3d imitacijos, typografiniai, ikoniški… Kiekvienas logotipas turi savotiškų pliusų ir minusų, kaip pavyzdžiui minimalistinį logotipą be didesnio vargo galima paversti į štampą, tiesiog vienspalvę ikoną, kurią galima naudoti įmonės atributikoje, bet jis gali atrodyti ne taip gerai, kaip 3d imitacija tinklapyje. Puikus minimalistinio dizaino logotipas būtų du populiarūs sportinės atributikos, sportinių drabužių gamintojai kaip „Nike“ arba „Adidas“, jų logotipai yra be galo paprasti, bet turi gilią prasmę, nors ir tai atrodo lyg savotiškas „kleckas“. Bet pažiūrėkime iš kitos pusės, žmogui identifikuoti šį prekinį ženklą yra žimiai paprasčiau nei didelį, sudėtingą meno kūrinį.